اگر دارای موهای فر یا وزی هستید با استفاده از دیفیوزر می توانید موها را بدون جدا کردن و ایجاد وز خشک کنید. هوای پخش شده به آرامی موها را خشک و فرها را براق و نرم می کند. موها را با محصولاتی محافظتی آماده و در آخر با استفاده از سرم ثابت نگهدارید.

آماده سازی مو

استفاده از تقویت کننده در زیر دوش: استفاده از تقویت کننده موها را مرطوب و مانع وز شدن موهای فر می شود. بعد از شستن شامپو از تقویت کننده در ریشه مو استفاده کرده و نوک انگشتان را میان موها شانه کنید.

تقویت کننده را با آب سرد بشویید. شستشو با آب سرد برای موی فر بهتر است. آب سرد باعث می شود که ساقه مو صاف و وز نشود.

 

برای دریافت مشاوره پوست اینجا کلیک کنید

 

آب اضافی مو را بگیرید. با دستان آب اضافی مو را رو به پایین بگیرید. زمانیکه با حوله فرها را خشک می کنید باعث وزی مو می شود.

روی مو از تقویت کننده استفاده کنید. این مرحله برای افرادی که موهای خشک و وزی دارند مفید است. تقویت کننده را بین کف دست زده و به آرامی میان موها بکشید تا فرها را پوشش دهد.

استفاده از دیفیوزر: اکثر سشوارها دارای دیفیوزر هستند. این وسیله شامل نازل گرد پهنی با چندین چنگال بیرون زده هست. این وسیله را به سشوار متصل و سشوار را روی درجه سرد یا گرم تنظیم کنید.

برای موهای فر بهتر است سشوار را روی درجه سرد یا گرم تنظیم کنید تا درجه داغ. تنظیمات داغ سبب خشک شدن و شکننده شدن مو می شود.

سشوار کردن

موها را از بالا به پایین وارونه کنید. اکثر موهای فر در ریشه حجیم هستند. فرها سنگین هستند و در بالای سر به صاف شدن تمایل دارند. برای اجتناب از این موضوع موها را از بالا به پایین وارونه کنید. موها در وضعیت بالا به پایین خشک می شوند و در پایان ریشه ها حجم بهتری دارند.

سشوار را روشن و رو به بالا نگهدارید. از حرارت کم یا متوسط استفاده کنید.

یک دسته موی فر را در کاسه دیفیوزر قرار دهید. یک دسته مو را در کاسه دیفیوزر بپیچانید.

دیفیوزر را تا زمانیکه با سرتان تماس پیدا کند بمنظور خشک شدن ریشه ها حرکت دهید. بمنظور خشک شدن ریشه های مو می بایست چنگال های جدا کننده مو را در پوست سرتان حس کنید. برای خشک شدن مو دیفیوزر را چند ثانیه نگهدارید. زمانیکه ریشه ها خشک شدند ، دیفیوزر را برداشته و اجازه دهید تا موها از کاسه خارج شوند.

دیفیوزر را برای مدت طولانی در یک محل قرار ندهید. خشک شدن زیاد ریشه مو را وز می کند.

در پایان سشوار

استفاده از ژل یا سرم مو: اینکار مانع وز شدن مو می شود. لازم به استفاده از برس یا شانه نیست فقط از انگشتان استفاده کنید.

سعی نکنید که در طول روز موها را جابجا کنید. موهای وز در هنگام جابجایی تمایل به بالا آمدن دارند. مو را زمانیکه خشک شد در تمام روز آزاد بگزارید.

اگر لازم شد برای نگهداشتن حالت از تافت استفاده کنید.

 

اگر به مشاوره پوست نیاز دارید، فرم زیر را پر کنید و از مشاورین آرسس به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

 

 

منبع: paese.ir

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *