بهترین پایه برای آرایش زیبا داشتن پوستی جوان و نرم است. اگر خیلی در معرض آفتاب هستید پوست در خطر صدمه است. در معرض آفتاب قرار گرفتن می تواند سبب پیری، چین و چروک، آفتاب سوختگی و حتی سرطان پوست شود. براحتی می توانید مقداری ضد آفتاب به آرایش تان اضافه کنید و از پوست تان محافظت کنید.

پوشش ضد آفتاب زیر آرایش

ضد آفتابی با SPF 30 یا ۵۰ انتخاب کنید. SPF به معنی عامل محافظتی خورشید و نشان دهنده قدرت  ضد آفتاب  است. برای استفاده روزانه SPF30 کافی است. اگر زمان زیادی در بیرون خانه در معرض نور خورشید هستید از ضد آفتاب SPF50 استفاده کنید.

ضد آفتاب را به کل صورت بزنید.

ضد آفتاب را تا زمانیکه جذب شود روی پوست ماساژ دهید.

آرایش کردن: زیرسازی را طوری با بافت ضد آفتاب پخش کنید که لکه ایجاد نشود. می توانید برنزه یا رژگونه را استفاده کنید.

مخلوط کردن محصولات آرایشی یا مرطوب کننده با ضد آفتاب پیشنهاد نمی شود. چون اینکار علاوه بر اینکه زمان بر است ممکن است دو محصول با هم سازگار نباشند.

استفاده از ضد آفتاب روی آرایش

درهنگام تکرار ضد آفتاب، آن را روی آرایش بزنید. برای محافظت موثر پوست می بایست ضد آفتاب را مستقیما روی پوست بدون آرایش زد. ولی اگر صورتی آرایش کرده دارید و می خواهید در معرض آفتاب قرار گیرید ، می بایست آرایش را پاک و ضد آفتاب را استفاده و دوباره آرایش کنید.

استفاده از مانع فیزیکی روی آرایش: اکثر ضد آفتاب های بازار شیمیایی هستند. بدین معنی که مواد شیمیایی در فرمول شان مانع صدمه دیدن پوست توسط اشعه خورشید می شود (مانع جذب اشعه خورشید توسط پوست می شوند). مانع فیزیکی سدی را بین پوست و خورشید ایجاد می کند. ضد آفتاب فیزیکی را می توان روی آرایش برای انعکاس اشعه های خورشید استفاده کرد. موانع فیزیکی خورشید بصورت پودرها، کرم ها و اسپری ها وجود دارند.

استفاده از ضد آفتاب اسپری:

 می توانید روی آرایش از ضد آفتاب استفاده کنید. برای استفاده از این اسپری چشم ها را ببندید و نفس را نگه دارید و به همه صورت اسپری کنید.

قبل از خشک شدن محل اسپری را لمس نکنید چون ممکن است ضد آفتاب این نقاط را پاک کنید.

پودر ضد آفتاب:

این ضد آفتاب گزینه دیگری است که می توانید روی آرایش بزنید. بر خلاف نوع اسپری می بایست صورت را لمس کنید.

تکرار ضد آفتاب:

ضد آفتاب فیزیکی براحتی با مالش از روی صورت پاک می شوند (بر خلاف ضد آفتاب های شیمیایی). چون ضد آفتاب ها بصورت فیزیکی از پوست در مقابل خورشید محافظت می کند و لازم است صورت را پوشش دهند. ضد آفتاب های پودری و کرم می بایست هر دو ساعت روی آرایش تکرار شوند.

 

اگر به مشاوره پوست نیاز دارید، فرم زیر را پر کنید و از مشاورین آرسس به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

 

 

منبع: پایس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *