روش درست استفاده از کرم دور چشم


پوست اطراف چشم ظرافت بیشتری نسبت به سایر نقاط صورت دارد، به همین دلیل مراقبت از آن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باعث می شود که شما به محصولی برای آب رسانی بیشتر به این نقاط و مرطوب نگه داشتن آن نیاز داشته باشید. اگر علائم افزایش سن را در اطراف چشم خود مشاهده کردید، استفاده از کرم دور چشم برای شما ضرورت پیدا می کند. در این صورت باید توجه داشته باشید که کرمی را برای دور چشم خود انتخاب کنید که دارای ترکیبات ضد پیری نیز باشد. زیرا بیشتر کرم های دور چشم فقط خاصیت مرطوب کنندگی دارند.

 

برای دریافت مشاوره پوست اینجا کلیک کنید

 

از انگشت حلقه استفاده کنید

همیشه برای زدن کرم دور چشم از انگشت حلقه استفاده کنید. توجه به این نکته از اهمیت زیادی برخوردار است به دلیل اینکه انگشت حلقه شما نرم ترین لمس را دارد و کمترین فشار و آسیب را به ناحیه ظریف زیر چشم وارد می‌ کند.

استفاده از کرم دور چشم در قسمت های درست

برای اینکه کرم دور چشم اثربخشی بسیار بهتری داشته باشد لازم است تا این کرم را در دورتا دور چشم استفاده شود. بنابراین لازم است تا کرم مورد نظر خود را به صورت نقاط ریز و کوچک در زیر چشم، بالای چشم و استخوان ابرو بزنید.

از ضربات ملایم و نقطه ای استفاده کنید

به هیچ عنوان پوست نازک و ظریف زیر چشم را نکشید! کرم دور چشم را با ضربات آهسته انگشت انگشتری روی پوست پخش کنید تا به طور کامل جذب پوست شود. البته باید دقت داشته باشید نقاطی که دارای حساسیت بیشتری هستند و آثار چین و چروک را بیشتر نشان می دهند، توجه ویژه ای داشته باشید. این ضربات آرام و نقطه ای باعث افزایش گردش خون در اطراف چشم نیز خواهند شد.

ماساژ ملایم و دایره ای اطراف چشم

بهترین روش برای جذب بهتر و بیشتر کرم دور چشم این است که پوست اطراف چشم را به آرامی و با حرکات دایره ای ماساژ دهید. البته دقت داشته باشید که این کار را بسیار آرام و ملایم انجام دهید و به هیچ عنوان کششی در اطراف پوست چشم ایجاد نشود.

نکات تکمیلی درباره استفاده از کرم دور چشم

به مرور زمان متوجه خواهید شد که برای هر چشم چه مقدار از کرم استفاده کنید. اگر مقداری از کرم بر روی انگشت اضافه ماند می توانید از آن برای قسمت‌های خشک صورت و یا روی گردن استفاده کنید.

از مصرف زیاد کرم خودداری کنید زیرا ناحیه‌ دور چشم تحمل چربی زیاد را ندارد و مقدار زیاد کرم، باعث پف بیشتر چشم ها در روز بعد می شود.

از کرم در کنار خط زخم استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث آسیب رساندن به چشم شود.

پوست را نکشید و کرم را به‌صورت دایره‌ای نمالید، کشیدن یا مالیدن مکرر کرم باعث شل شدن پوست می شود.

 

اگر به مشاوره پوست نیاز دارید، فرم زیر را پر کنید و از مشاورین آرسس به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

 

 

 

www.zibamoon.com منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *