اگر می خواهید آکنه های خود را درمان کنید، باید روتین مراقبت پوستی شما نیز بر همین اساس باشد. دیگر زمان آن رسیده که استرس را از خود دور کرده و با جوش های مزاحم خود مقابله کنید که بهترین راه برای آن، استفاده از ماسک های صورت می باشد. در ادامه، چند ماسک فوق العاده برای درمان جوش های صورت به شما معرفی می کنیم. از بین رفتن آکنه ها و برقراری تعادل میان رطوبت و چربی پوست کمک می کند تا شفافیت پوست شما برای مدت طولانی حفظ شود.

 

فواید ماسک های صورت برای درمان جوش 

این ماسک ها حاوی ترکیبات بسیار قوی برای از بین بردن جوش ها می باشند.

اما واقعیت این است که درمان های مرسومی که برای جوش ها وجود دارند، در اکثر مواقع برای پوست بیش از حد خشن هستند زیرا ترکیبات تشکیل دهنده آنها باعث پوسته پوسته شدن می شوند و در نتیجه پوست برای جبران این حالت، چربی بیشتری تولید می کند (که این یعنی بروز آکنه های بیشتر).

خوشبختانه ترکیبات طبیعی زیادی وجود دارند که می توانند به مقابله با آکنه ها کمک کنند.

بسیاری ازآنها دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی هستند و همه ویژگی های لازم برای درمان  جوش های صورت  شما را دارند. علاوه بر این، ترکیبات طبیعی برای پوست ضرری نداشته و خطرناک نیستند. شما می توانید این ترکیبات را به یک ماسک صورت اضافه کنید و بگذارید ۱۰ دقیقه روی صورتتان باشند. به این ترتیب پوست شما در طولانی مدت از خواص زیاد این ترکیبات فعال بهره مند می شود. حتی امکان اضافه کردن این ترکیبات طبیعی به ماسک های خانگی که خودتان برای درمان آکنه تهیه می کنید، نیز وجود دارد.

 

برای دریافت مشاوره پوست اینجا کلیک کنید

 

چگونه می توان از ماسک صورت استفاده کرد؟

۱) صورت خود را شست و شو دهید

شست و شو یک مرحله بسیار مهم برای درمان و جلوگیری از بروز آکنه است و باعث پاکسازی آرایش، باکتری ها و سلول های مرده از منافذ پوست می شود. شست و شو همچنین به پوست این امکان را می دهد تا بتواند ترکیبات موجود در  ماسک های صورت  را بهتر جذب کند.

 

۲) پوست خود را بخور دهید

بخور صورت منجر به باز شدن منافذ پوست می شود و از طریق حذف  جوش های سر سیاه  و سایر ترکیبات آلوده ای که منافذ را مسدود کرده اند، پوست را نرم و صاف می کند. همچنین باعث تقویت گردش خون می شود در نتیجه اکسیژن بیشتری به پوست رسیده و  بهتر می تواند خود را ترمیم کند. یک حوله را داخل یک ظرف  آب داغ قرار دهید و سپس آن را روی صورت خود بگذارید تا زمانی که دمای آن کاهش یابد و از داغ به گرم تبدیل شود.

حمام کردن با آب گرم نیز همین تاثیر را دارد و بسیار مفید می باشد.

 

۳) ماسک را به صورتتان بزنید

ماسک را با دستان تمیز به کل صورت خود به طور یکنواخت بمالید و با حرکات چرخشی به مدت چند دقیقه روی پوستتان ماساژ دهید تا گردش خون، جذب ترکیبات و لایه برداری تقویت شود. سپس بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورتتان بماند (بستگی به این دارد که پوست شما تا چه اندازه حساس باشد) تا بتواند تاثیر شگفت انگیز خود را بر پوست شما اعمال کند.

توجه: اگر پوست حساسی دارید، قبل از زدن ماسک به صورت خود حتما آن را روی قسمت کوچکی از پوستتان امتحان کنید تا مطمئن شوید که هیچ حساسیتی به آن ندارید.

 

۴) صورت خود را بشویید و از مرطوب کننده استفاده کنید

صورتتان را با آب گرم شست و شو دهید و برای تمیز کردن باقی مانده ماسک، از یک اسفنج صورت یا پد پنبه ای استفاده کنید. در نهایت یک  مرطوب کننده که مناسب نوع پوستتان  است، به صورت خود بزنید تا ترکیبات مغذی و آب مورد نیاز پوست شما را تامین کند و همچنین از آلودگی های بیشتر جلوگیری شود.

 

 معرفی چند ماسک خانگی فوق العاده برای درمان جوش صورت

این ماسک ها حاوی ترکیبات ضد آکنه می باشند.

عسل خام بعلت داشتن خواص ضد میکروبی و قدرت مرطوب کنندگی، بعنوان ترکیب پایه در همه این ماسکها وجود دارد.

همچنین برخی از این ماسک ها حاوی روغن جوجوبا هستند که یک روغن غیر کومدوژنیک بوده و به راحتی جذب پوست می شود بدون آن که منافذ را مسدود کند.

 

۱) ماسک دارچین و عسل برای جوش صورت

ماسک صورت دارچین و عسل

مشخص شده است که چوب دارچین و عسل در مقابله با باکتری های ایجاد کننده آکنه بسیار موثر عمل می کنند. همچنین استفاده از دارچین باعث تقویت گردش خون می شود و هر چه خون رسانی بیشتر باشد، بهبودی زودتر حاصل می شود.

عسل نیز در این میان، التهاب پوست را کاهش می دهد.

مواد مورد نیاز:
  • ۱ قاشق چای خوری پودر دارچین
  • ۲ قاشق غذاخوری عسل خام

طرز تهیه ماسک عسل و دارچین

۱) عسل و دارچین را با هم ترکیب کنید تا به شکل خمیر درآیند.

۲) سپس این خمیر را به صورت خود مالیده و روی پوستتان ماساژ دهید.

۳) اگر اولین بار است که دارچین به پوست خود می زنید، بعد از گذشت ۸ دقیقه صورتتان را بشویید.

توجه: دارچین یک ترکیب شدیدا بالقوه می باشد. بنابراین بهتر است کمتر از آن استفاده کنید و این ماسک را فقط ۱ یا ۲ بار در ماه به صورتتان بزنید. امکان دارد پوست شما کمی قرمز شود که علت آن مربوط به افزایش گردش خون توسط دارچین است.

 

۲) ماسک چای سبز

ماسک صورت چای سبز

چای سبز دارای فواید بسیار زیادی برای پوست است و ویژگی اصلی آن، توانایی مقابله با آکنه ها می باشد. همچنین چای سبز از طریق کاهش تولید چربی، میزان چربی پوست را متعادل می کند و بنابراین توصیه می شود افرادی که  پوست چرب  دارند، حتما از این ماسک استفاده کنند.

مواد مورد نیاز:
  • ۱ قاشق چای خوری چای سبز ماچا (ماچا در واقع پودر چای سبز ژاپنی است)
  • ۱ قاشق غذاخوری عسل خام
  • ۲ قاشق چای خوری روغن جوجوبا

طرز تهیه ماسک فوق العاده چای سبز برای جوش صورت

۱) ترکیبات گفته شده را داخل یک کاسه تمیز با هم مخلوط کرده و به تدریج به آن آب داغ اضافه کنید تا یک خمیر نرم به دست آورید.

سپس این خمیر را به صورت خود مالیده و روی پوستتان ماساژ دهید. ۲) ۱

۳) دقیقه صبر کرده و در نهایت صورتتان را بشویید.

 

۳) ماسک لیمو

ماسک صورت فوق العاده لیمو و عسل برای جوش

آیا تا به حال درباره قدرت پاکسازی لیمو شنیده اید؟

اسید سیتریک موجود در لیمو یک ترکیب بسیار قوی علیه باکتری های ایجاد کننده آکنه می باشد و نسبت به پاک کننده های مرسوم آکنه، بسیار موثرتر عمل می کند.

لیمو همچنین باعث روشن شدن و  از بین رفتن لکه های تیره  می شود.

در نتیجه، یک ماسک فوق العاده برای درمان لکه های صورت است.

مواد مورد نیاز:
  • ۱ قاشق چای خوری آب لیمو
  • ۲ قاشق غذاخوری عسل خام

طرز تهیه ماسک لیمو برای جوش صورت

۱) مواد گفته شده را داخل یک کاسه با هم ترکیب کرده و به صورت خود بمالید اما اصلا آن را به دور چشمانتان نزنید (زیرا باعث ایجاد سوزش می شود).

۲) به مدت ۱۰ دقیقه صبر کرده و سپس شست و شو دهید.

۳) حتما روز بعد یک ضد آفتاب طبیعی به پوستتان بزنید.

۴) استفاده از این ماسک بیش از یک بار در طول هفته به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

توجه: لیمو باعث حساس شدن پوست نسبت به نور خورشید می شود.

بنابراین فقط شب ها از این ماسک استفاده کنید و و روز بعد حتما ضد آفتاب به صورتتان بزنید. 

 

سخن پایانی

ماسک های خانگی صورت این امکان را برای شما فراهم می کنند که در حین استراحت در خانه نیز بتوانید کاری در رابطه با درمان جوش های صورت خود انجام دهید. بهترین ویژگی این ماسک ها این است که شما می توانید هر یک از آنها را بر اساس نوع پوست خود تهیه کنید. یعنی طرز تهیه هر ماسک با توجه به نوع پوست هر فرد، می تواند متغیر باشد وهمه آنها با ترکیبات طبیعی معمول و رایجی که در هر خانه ای وجود دارند، ساخته می شوند. شما فقط باید ابتدا این ترکیبات طبیعی را روی قسمت کوچکی از پوست خود تست کنید و سپس هر کدام که بهترین تاثیر را روی پوستتان داشت، انتخاب کنید.

اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید، در قسمت نظرات آنرا به اشتراک بزارید.

 

اگر به مشاوره پوست نیاز دارید، فرم زیر را پر کنید و از مشاورین آرسس به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

 

 

منبع: Freebunni

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *