چه چیزی باعث ایجاد پوست چرب می شود؟


این گفته که ” شما همان چیزی هستید که میخورید ” در رابطه با سلامت پوست بسیار صدق میکند. تحقیقات نشان داده است غذاهایی که کربوهیدرات بالایی دارند، مانند: نوشیدنی های شیرین، انواع شیرینی ها، چیپس، سیب زمینی، پیتزا و … مستقیما با پوست چرب در ارتباط است. هیچ کس دوست ندارد که روزی پوستش دنیایی پر از جوش شود که همگی حاصل از مصرف چربی زیاد است.

 

برای دریافت مشاوره پوست اینجا کلیک کنید

 

چه چیزی باعث پوست چرب میشود ؟

با توجه به داروشناسی پوست و همچنین مقالاتی از دانشگاه کالیفرنیا، چربی پوستی یک مشکل ظاهری است که زمانی اتفاق می افتد که غده های چربی بزرگ شده در بدن زیادی چربی تولید میکنند که باعث می شود پوست شما براق و روغنی به نظر برسد.

این غده های چربی به غذاهایی که گلوکز بالایی دارند عکس العمل بالایی نشان می دهند. علاوه بر این، باعث ایجاد حفره هایی در زیر پوست میشوند که محل مناسبی برای رشد باکتری هاست. این غده های چربی علاوه بر این میتوانند باعث بیماری آکنه نیز بشوند.

از طرف دیگر غذاهایی که میزان کربوهیدرات پایینی دارند، مانند: نان های سبوس دار، سبزیجات، ذرت آب پز شده و میوه هایی مانند گریپ فروت باعث کاهش فعالیت این غده های تولید کننده ی چربی میشوند.

گریپ فروت یکی از بهترین میوه ها برای داشتن پوستی کدر و مات میباشد. این میوه ی نیمه گرمسیری به خاطر مزه ی دلنشین و کمی تلخش، شناخته شده، همچنین به علت فتوسنتز بسیار خاصی که دارد برای بالا بردن سلامتی پوست بسیار سودمند است. این میوه منبع سرشاری از ویتامین “ث” میباشد.

برخی از ترکیبات بنیادی در میوه گریپ فروت در پرتقال نیز وجود دارند که این ترکیبات شامل آب، فیبر و آنتی اکسیدان ها هستند.

پس رژیم غذایی که شامل مصرف زیادی از میوه ها است ارزشمند میباشد و باعث سلامتی پوست خواهند شد .

بالاتـر گفتیم شما همان چیزی هستید که میخورید!

 تعجب نکنید بدن ما مثل یک ماشین هوشمند است که سوختش همان غذاهایی ست که میخوریم، برای داشتن هوایی پاک ماشین ها گاز سوز شدند ولی آیا برای داشتن پوستی صاف، فاقد چربی و آکنه شما به مواد غذایی که مصرف میکنید، دقت میکنید ؟

گوشت‌های چرب، پوست مرغ، جگر، مغز، کله‌پاچه، سیراب، شیردان، روغن جامد، سوسیس، کالباس و دیگر فراورده‌های مشابه، کره، شیر پرچرب، خامه، ماست پرچرب یا خامه‌ای، پنیر خامه‌ای، روغن هسته خرما، روغن نارگیل، غذا‌های سرخ شده، انواع کیک، شیرینی‌، و تارت تازه، بیسکویت‌ها، کیک و دیگر محصولات کارخانه‌ای که در ترکیبات آنها از روغن هیدروژنه استفاده شده است، مارگارین جامد و دیگر روغن‌های ترد که در دمای‌ اتاق جامد هستند و… همگی دارای چربی‌‌های اشباع شده و ترانس هستن که میتوانند چربی خون را بالا ببرند. این مواد با افزایش چربی بدن و گردش آن در رگ های شما مثل بمب در بدن شما میترکند و پوست شما هم تحت تاثیر قرار میگیرد.

اگر این مواد را مصرف میکنید باید بگوییم دور کرم های مراقبتی را خط بکشید!

شما خشت اول را کج بنیان کردین و درمان شما غیرممکن است، با تغذیه سالم تر و استفاده از موادی که چربی حداقل دارند به بدن خود و به طبع آن به پوست خود این اجازه را بدهید تا شروع به کم کردن چربی در سطح پوستتـان کنند.

هر محصولی میزنم جواب نمیگیرم!

اول از همه باید بگوییم، یک نسخه را نمیشه برای همـه پیچیـد!

ممکن است ترکیبات بعضی محصولات با پوست شما سازگار نباشد، این نه به معنی بی کیفیت بودن محصول است ونه به این معنی که هیچ محصول دیگری روشما جواب نخواهد داد!

فقط سازگاری نداشته اید با آن کرم یا پن و …. هیچ مشکلی هم پیش نمیاد فقط دید خودتان را مثبت کنید و باورکنید که قرار است تغییر کنید.

 

اگر به مشاوره پوست نیاز دارید، فرم زیر را پر کنید و از مشاورین آرسس به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *