پوست چرب: اگر دائما با جمع شدن زیاد چربی روی پوست صورت خود درگیر هستید، حتما پوست چرب دارید. یکی دیگر از نشانه‌های پوست چرب، باقی ماندن روغنی است که در طول روز روی سطح پوست تولید می‌شود و اگر هر چیزی را روی پوست صورتتان فشار دهید، این چربی به راحتی به آن منتقل می‌شود.

پوست چرب دارای ظاهری درخشان با منافذ بزرگ و مستعد ابتلا به جوش های سرسیاه و لک می باشد

پوست خشک: اگر احساس می‌کنید پوستتان کشیده می‌شود، پس دارای پوست خشک هستید. برای این که خشک بودن پوست خود را بهتر تشخیص دهید، در طول یک روز از مرطوب کننده استفاده نکنید. اگر بعد از آن حس کردید که پوستتان خشک و سفت شده، پس مطمئن شوید که نوع پوست شما خشک است

 

برای دریافت مشاوره پوست اینجا کلیک کنید

 

در پوست خشک احساس کشش وجود دارد، به خصوص بعد از پاک کردن و دارای چروک ریز، پوسته و لکه های قرمز می باشد.

 پوست مختلط یا نرمال: این نوع پوست، منافذی متوسطی و بافتی نرم و صاف دارد. ممکن است هر چه به سمت گونه بروید، پوست خشک شود، در صورتی که در پیشانی، بینی و چانه، چربی وجود دارد.

 پوست حساس: پوست‌های حساس در معرض قرمزی و التهاب هستند.پوست حساس نازک بوده و منافذ کوچکی دارد. به راحتی قرمز شده و مستعد پارگی مویرگ ها می باشد و اغلب دچار آلرژی و خارش می شود.

هرچه مقدار ماده هیستامین‌ در بدن بیشتر باشد، پوست حساس‌تر می‌شود و بیشتر مستعد ابتلا به مشکلات التهابی مثل پسوریازیس و اگزما است.

 پوست مستعد آکنه: به دلایل ژنتیکی، پوست ممکن است مستعد ابتلا بهآکنه باشد. بر اساس سن تعیین می‌شود که عامل آکنه باکتری، هورمون یا وراثت است و بر اساس میزان شدت آن، درمان های معمول و مداوم برای پاک کردن پوست از آکنه استفاده می‌شوند. برای پاکسازی آکنه ها به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

۶- پوست کدر و پیر: بسته به سن و عوامل محیطی، پوست شروع به پیر شدن می‌کند. تماس زیاد با نور خورشید و استرس شایع ترین عوامل محیطی هستند. رنگ خاکستری کدر، لکه دار شدن،‌ بروز چین‌وچروک‌های واضح و شل شدن پوست که به دلیل کاهش کلاژن است، از شایع‌ترین نشانه‌های پیری پوست هستند.

شوینده های پوست صورت در صورتیکه مناسب و به خوبی انتخاب شوند علاوه بر اینکه پوست صورتتان را کاملا پاک و تمیز می‌کنند، سلول‌های مرده پوست را نیز از بین برده و به افزایش مقاومت پوست شما در برابر عوامل محیطی و تولید سلول‌های جدید و بازسازی پوست صورت و شادابی آن کمک بسیاری می کنند.

برای داشتن انتخاب یک شوینده مناسب برای پوست صورت لازم است نوع پوست صورت خود را بشناسیم.

انواع پوست صورت شامل

پوست نرمال: این نوع پوست صورت ترکیبی در حالت متعادل از چربی، رطوبت، انعطاف و استقامت را دارد.
پوست چرب: این نوع پوست صورت به پوست هایی که به فاصله ی کمتر دو تا سه ساعت و یا کم تر از آن چرب و براق به نظر می‌رسد و مستعد جوش و آکنه هستند، گفته می شود.

پوست دهیدراته: این نوع پوست صورت، حالتی شبیه پوست نازک پرتقال دارد که در اثر عدم وجود رطوبت و کم آبی در پوست هایی که اغلب چرب هم هستند بوجود می آید.
پوست خشک: این نوع پوست صورت اغلب زبر و شکننده هستند و دارای منافذ تقریبا بسته و ناپیدا هستند.

پوست حساس: این نوع پوست صورت معمولا بسیار مستعد آلرژی، خارش و کهیر می‌شود.

پوست مختلط و یا ترکیبی: این نوع پوست صورت در برخی نقاط پوست چرب و در برخی نقاط دیگر خشک یا حساس هستند.

 

اگر به مشاوره پوست نیاز دارید، فرم زیر را پر کنید و از مشاورین آرسس به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *